10 медала за борците от Златица от Спартакиада в Оряхово

На 16 август в Оряхово се проведе Пета лятна спартакиада по класическа борба. Надпреварата бе открита от инж. Росен Добрев – кмет на община Оряхово.

Участваха 9 клуба по борба от България и един отбор от Сърбия – „Цървена звезда”. Общият брой на състезателите бе 70 борци, които се бореха на един тепих в спортната зала „Арена Оряхово”.

СК „Ст. Николов” Златица участва в надпреварата с 11 борци в различните категории.

При най-малките и най-леките състезатели в кат. 24 кг. Марио Тодоров постигна две победи, допусна и две загуби и се класира на трето място. Във възраст деца кат. 35 кг. Недко Скачков отпадна, а Станислав Ненов зае трето място.

В категория 38 кг., Кристиян Петков постигна две победи, допусна една загуба и спечели сребърен медал.

В следващата категория, 42 кг., Александър Петков зае трето място. Цанко Асенов се бори в категория тежка за момчета и спечели сребърен медал.

Иван Стойчев се бори в кат. 57 кг. за момчета и спечели бронзов медал.

При възраст подготвителна група Георги Старошалиев в кат. 41 кг. постигна три победи, допусна и загуба, като спечели сребърен медал. Йордан Манев се бори в кат. 48 кг. за кадети и спечели бронзов медал. Също при кадетите в кат. 42 кг. Евгени Петров завоюва златен медал. В кат. 71 кг. Виолин Николов след като загуби на финала спечели сребърен медал.

На отбора ни предстои участие на турнира „Георги Райков”, който ще се проведе в Копривщица на 5 септември.