ФК „Пирдоп“ на трето място във временното класиране на Областното първенство за деца

Децата на ФК „Пирдоп”, набор 2007/2008, победиха като гост отбора на „Витоша” Долна Диканя с резултат 3:2 на 31 октомври, в осмия кръг от Областното първенство. След като изоставаха на полувремето с 2:0, през втората част пирдопчани проявиха характер и съумяха да постигнат пълен обрат. Александър Михов намали за 2:1. Пет минути преди края, Евгени Додов възстанови равенството, а Мартин Миков донесе победата в последната минута на продължението дадено от съдията.

В предишните срещи, възпитаниците на Красимир Пастушки също добавиха точки към своето класиране.

ФК „Пирдоп” прие отбора на „Металург” Перник в мач от седмия кръг на първенството при децата. Срещата се проведе на стадиона в Спортен комплекс Мирково на 24 октомври. И двата отбора показаха характер и желание за победа, като двубоя завърши с равенство 1:1, а голът за пирдопчани вкара Стефано Банков.

В следващите срещи също имаше интересни и напрегнати моменти. На 6 ноември, отново на стадина в Мирково, пирдопчани успяха да направят равенство с отбора на „Балкан 1929” Ботевград. Голмайстор бе Евгени Додов.

Заради изборния ден, срещата с „Рилски спортист” Самоков бе изтеглена за 9 ноември. За съжаление, нашите момчета претърпяха загуба.

На 16 ноември, ФК „Пирдоп” ще приеме гостите от „Сливнишки герой” Сливница, а на 27 ноември ще се състои футболната среща със „Спортист 2009” Своге. Последната среща от полусезона ще бъде на 4 декември срещу отбора на „Ботев 1937” Ихтиман.

Във временното класиране, нашият отбор е на 3 място, след „Миньор” Перник и „Рилски спортист” Самоков с изиграни 9 срещи, 5 победи, 2 равенства, 2 загуби, 25 вкарани голове, 12 получени голове и общо 17 точки.

Следващите в класирането са „Металург” Перник, „Спортист 2009” Своге, „Сливнишки герой” Сливница, „Академия Мургаш” Елин Пелин, „Витоша” Долна Диканя, „Балкан 1929” Ботевград, „Струмска слава” Радомир, „Козаро” Ботевград, „Ботев 1937” Ихтиман и „Звездец” Горна Малина.

Пожелаваме успехи на подрастващите футболисти!