Отборът по тенис на маса на СК „Ст. Николов“ Златица стана републикански шампион

republikanski_shampion_tenis_Zl

От 12 до 14 юни в гр. Свищов, се проведе Държавно отборно и индивидуално първенство по тенис на маса за момичета и момчета до 12 г., двойки и смесени двойки. Участие в него взеха 24-те най-добри отбора в страната. СК „Ст. Николов” – Златица също се включи в тази оспорвана надпревара. При отборното първенство състезателките Станимира Величкова, Денислава Милева и Патрисия Праскова след много „инфарктни“ срещи станаха Шампионки на България, като окичиха гърдите си със златните медали и вдигнаха Купата на България. В индивидуалното първенство също се представихме добре – Денислава Милева спечели бронзов медал, Станимира Величкова се нареди на шесто място, а Патрисия Праскова на петнадесето място.

Нашите състезатели Николай Николов и Иван Савов не успяха да се класират в шестнадесетицата. При двойките и смесените двойки Денислава Милева завоюва два сребърни медала. Това невероятно представяне е плод на всеотдайния труд и упоритост на спортистите и техните треньори Йордан Лазаров и Боби Лазарова. Благодарни сме на ръководството на „Аурубис България“, с чиято финансова помощ се осъществи това първенство, както и на кмета на община Златица инж. Магдалена Иванова за подсигуряване на транспорта.