Нови 6 медала за борците от турнира в Згориград

На центъра в село Згориград за десета поредна година се проведе турнирът по класическа борба за деца, момчета и кадети.
Надпреварата бе открита от кмета на град Враца Калин Каменов. Той даде старт на 150 борци от 5 клуба по борба от България.
Спортен клуб „Стоян Николов” гр. Златица участва със седем борци в три възрастови групи.
При подготвителна група Георги Старошалиев започна силно, постигна две победи с туш, но на финала бе победен и трябваше да се задоволи със сребърен медал.
Възраст деца в категория 30 кг, Станислав Ненов достигна до финала след три победи. Там той трябваше да се бори с две години по-голям от него борец.

След оспорвана схватка Стаси загуби и също бе награден със сребърен медал.
Кристиян Петков се бори в категория 38 кг. След две проведени схватки, той бе награден с бронзов медал.
При тежките борци +73 кг, Цанко Асенов проведе четири срещи, като постигна две победи, допусна и две загуби, класира се на трето място и завоюва бронзов медал.
При възраст момчета, Александър Петков се бори в категория 38 кг и завоюва бронзов медал.

В категория 52 кг за момчета, Здравко Димитров проведе три схватки със силни и опитни противници. При награждаването и на него бе връчен бронзов медал от турнира.