Диляна Минкина спечели национална титла

NovUspeehDilqnaMinkina

След като постави няколко национали рекорда в зала на 1500/3000 м за девойки ст. възраст, Диляна Минкина превзе и шампионата по крос.

На първенството в Луковит на 5 март, при девойките ст. възраст тя  поведе от самото начало по 4-километровата дистанция, която завърши за 14:33 мин. Диляна изпревари с близо 2 мин. втората Силвия Георгиева от Евър-Варна, която финишира за 16:21.

Другите участници от клуба – Елица Тодорова зае второто място при момичета до 16 г. на 2000 м. с време 7,35 мин., а Николай Радунчев стана девети с време 11,56 мин., при момчета до 16 г., в дисциплината 3000 м.

Диляна преодоля тежкото трасе от 4000 м. за 14:33.

На състезанията в зала тя подобри и два национални рекорда за девойки.

Най-напред Диляна постигна върховото постижение на 3000 м в Добрич с 9:34.60, а на Балканския шампионат в зала за мъже и жени в Истанбул, записа и втория си национален рекорд на 1500 м с 4:21.13.