Дебют при мъжете и жените в класическата и свободната борба

Борците от СК „Стоян Николов” за първи път направиха дебют в класическата и свободната борба за възрастова група мъже и жени.

Състезанието се проведе в гр. Сливен, като в него се включиха 165 борци от 27 отбора по борба от България. Клубът от гр. Златица участва с пет борци при мъжете и една състезателка при жените.

Стефан Ралчев се състезава в кат. 60 кг., като започна силно, победи с туш в първи кръг. Във втори кръг допусна загуба от бъдещия шампион и трябваше да участва в репешажна схватка, която загуби и зае седмо място в крайното класиране.

В кат. 63 кг, Алекси Зашев допусна две загуби и зае 13 място в класирането.

Стефан Барев се бори в категория 72 кг. и постигна победа в първи кръг и отпадна от първенството.

Вторият ни борец Величко Иванов започна добре схватката си в първи кръг, като поведе в точките, но след това загуби и зае 12 място.

При жените, единствената ни представителка Елица Бъчварова, в категория 50 кг., започна неуверено и в първи кръг загуби от доста по-опитна състезателка и зае 15 място от 21 участнички, която бе и най-многобройната категория.