Годишна равносметка на борците от Златица, изразена в медали

През изминалата 2014 г. борците от СК „Ст. Николов“ Златица постигнаха множество успехи на състезания в градовете София, Сливен, Стара Загора, Горна Оряховица, Самоков, Враца, Стрелча, Клисура, Златица, както и в Беклян, Румъния и Дунайска среда, Словакия. По време на състезанията борците от всички възрастови групи спечелиха общо 54 медала, от тях 18 са златни, 12 сребърни и 24 бронзови.

На 15 февруари в гр. Беклян, Румъния се проведе международен турнир, в който участие взеха около 200 борци от Румъния, Украйна, Молдова и България. СК „Ст. Николов“ участва с 3 борци – Никалъс Зашев, Захари Зашев и Даниел Праматаров в различните категории. В своите категории тримата състезатели се пребориха със своите противници и заслужено спечелиха златното отличие.

На 27 и 28 февруари в Сливен се проведе Държавното лично първенство по класическа борба за деца. В състезанието Стефан Барев спечели сребърен медал. В категория до 47 кг. Стоян Барев спечели бронзов медал. В категория 53 кг. Величко Иванов и Димитър Петров завоюваха златен медал.

На 13 март в Стара Загора се проведе Втори турнир по класическа борба за деца в памет на Кольо Узунов – заслужил треньор по борба и почетен гражданин на Стара Загора. Стефан Ралчев и Стефан Барев спечелиха бронзов медал. Със златен медал от състезанието се окичиха Стоян Барев и Величко Иванов. В отборното класиране СК „Ст. Николов“ зае трето място.

На 1 май в Клисура се проведоха народни борби в Еко комплекс „Клисура“. В крайното класиране Величко Иванов зае първо място, на второ място се класира Алекси Зашев.

На 15 и 16 май в Горна Оряховица се проведе Държавно лично-отборно първенство за деца. Братята Стефан и Стоян Бареви спечелиха бронзов медал. Първенци в своите категории станаха Величко Иванов и Димитър Петров.

На 21 юни в АТПГ зала „Гроздан Шентов“ Златица се проведе VIII турнир по класическа борба „Стоян Николов“. В него домакините от СК „Ст. Николов“ спечелиха 5 златни, 5 сребърни и 6 бронзови медали. Златен медал заслужиха Стефан Барев, Величко Иванов, Захари Зашев, Светослав Николов, Стас Серафимов. Сребърни медали спечелиха Стефан Ралчев, Стоян Барев, Николай Чотов, Никалъс Зашев и Станимир Чернев. С бронзови отличия се наградиха спортистите – Тодор Александров, Алекси Зашев, Петко Пашов, Тома Томов, Стефан Салков и Йордан Салков. Наградата за най-техничен състезател спечели Величко Иванов. Купата за най-резултатен борец получи Стас Серафимов Златица.

На 2 август в Стрелча се проведоха народни борби, които са част от програмата, посветена на празника на града. Никалъс Зашев постигна 2 победи над представители на домакините. След него победи записаха Стефан Ралчев, Стоян Барев, Калоян Тенев, Алекси Зашев и Величко Иванов. Николай Иванов спечели сребърен медал.

На 13 септември в Дунайска среда, Словакия се проведе международен турнир по класическа борба „Габчикова 2014″. В надпреварата взеха участие 250 борци от 12 държави от Европа. СК „Ст. Николов взе участие с трима борци – едно момче и двама кадети, като и тримата състезатели Захари Зашев, Стас Серафимов и Даниел Праматаров спечелиха бронзови медали.

На 1 ноември във Враца се проведе традиционният международен турнир по класическа борба в памет на Пламен Боцев, дългогодишен треньор. От състезанието бронзови отличия спечелиха Алекси Зашев, Величко Иванов, а Станимир Чернев спечели сребърен медал.

СК „Ст. Николов имаше и трима участници в международен турнир в гр. Мокачево, Украйна. Захари Зашев зае трето място, а Даниел Праматаров след 4 победи спечели златен медал.

На 14 ноември в Самоков се проведе турнир по класическа борба за кадети за купа „Самоков“. Алекси Зашев, Стас Серафимов и Светослав Николов спечелиха бронзови медали. Захари Зашев спечели златен медал.

На 28 ноември отново в Самоков се проведе турнир по класическа борба за деца и подготвителни групи за купа „Самоков“. В своите категории Никалъс Зашев и Теодор Александров заеха второ място. Евгени Петров и Виолин Николов заеха третото място в своята категория.

На 29 ноември в зала „Дианабад“ се проведе турнир по борба за деца и момчета. Калоян Георгиев, Стефан Ралчев, Алекси Зашев и Теодор Александров спечелиха бронзови медали. Алекс Попов завоюва сребърен медал Стефан Барев и Иван Георгиев спечелиха първото място в своята категория.